• Mimoriadne úspechy našich žiakov na 1. ročníku Thurzovej kreatívnej Bytče

              Osobnosť Juraja Thurza je s Bytčou úzkou spojená. Okresný úrad v Bytči so Štátnym archívom v Žiline so sídlom v Bytči tento rok vyhlásili 1. ročník literárno-výtvarnej súťaže, ktorá niesla jeho meno – THURZOVA KREATÍVNA BYTČA.

              Garantom výtvarnej kategórie na tému Minulosť, súčasnosť a budúcnosť Bytče bola slovenská výtvarníčka Mgr. Art. Ivana Šáteková, ktorej hodnotenia sú súčasťou výsledkovej listiny. Zapojilo sa 118 autorov zo siedmich škôl.

              V literárnej kategórii sa na témy Ja a moje mesto   a   Minulosť, súčasnosť a budúcnosť Bytče očakávala esej alebo úvaha. Zapojilo sa celkovo 22 autorov.

              Dňa 29.6.2023 sa popoludní na Okresnom úrade v Bytči stretli víťazi základných škôl a z rúk prednostu Okresného úradu Bytča Ing. Michala Drábika a riaditeľky Štátneho archívu v Žiline so sídlom v Bytči PhDr. Jany Kurucárovej si prevzali diplomy a vecné ceny.

              Naša školy získala všetky prvé miesta v každej kategórii a ešte mnoho ďalších...

              Výtvarná kategória

              I. stupeň

              1. miesto: Alžbeta Tančiboková (II.D) - Na svadbe dcér Juraja Thurzu v Sobášnom paláci; autorka obsiahla tému impozantným diptychom, ktorého jednotlivé okná pôsobia ako Slnkom presvietené vitráže, od ktorých je ťažké odtrhnúť pohľad

              2. miesto Melissa Gáliková (II.D) - Zo svadby Imricha Thurza a Kristíny; autorka rovnako obsiahla tému diptychom v podobe vitráží

              3. miesto Lenka Kazíková (IV.C) – Sobášny palác; autorka vytvorila spontánnou kresbou graficky originálne stvárnenie priečelia Sobášneho paláca

              II. stupeň

              1. miesto Eliška Tančiboková (V.A) - Bytčiansky zámok v grafike, autorka originálnym grafickým prejavom zachytila charakter Bytčianskeho zámku, vytvorila výrazné, esteticky hodnotné, až ikonické dielo

              2. miesto Zana Mazreku (IX.C) - Premeny námestia, autorka vytvorila pútavú duálnu retrospektívu, zachytávajúcu časť bytčianskeho námestia v dvoch rôznych obdobiach, ktorá výtvarne kvalitne prevedená

              4. miesto Laura Vivien Bacmaňáková z VIII.B, Eliáš Svrček z VII.C, Jasmína Dzúriková a Janka Hanulíková z IX.B

               

              Literárna kategória

              1. miesto Jakov Havajič (VIII.B) - Moja zlatá Bytča, Jakovova úvaha je nie len štylisticky a formálne v poriadku, ale ako jediný obsiahol tému komplexne a nezľakol sa budúcnosti. Jeho úvaha je okrem toho zaujímavá a dobre sa číta. Jakov má čo povedať a mal by v tom pokračovať. Okrem iného aj pre to, aby motivoval jeho generačných súputníkov ku práci na sebe a k zmysluplným aktivitám

              2. miesto Júlia Valachová (IX.D) - Potulky časom, Z Júliinho textu vyžaruje dobro ako nadmerná rádioaktivita, ktorej keď ste vystavení, nič s tým neurobíte, nezvratne vás vnútorne ovplyvní. Na rozdiel od nej vás však Júliin text zmení k lepšiemu. Nostalgia, melanchólia, potreba návratu ku koreňom..., vyvolať ich vedia čisté duše. Kiež by ich písalo viac...

              Víťazom srdečne gratulujeme a ďakujeme za mimoriadne úspešnú reprezentáciu školy! Tešíme sa na 2.ročník súťaže, ktorý bude pre nás obrovskou výzvou – obhájiť prvenstvá.

              Mgr. Dana Tisová

            • Koncoročný výlet 9. D

              V dňoch 26. 6.- 28. 6. 2023 sme sa zúčastnili nášho posledného školského výletu na základnej škole. Tieto tri nezabudnuteľné dni plné skvelých zážitkov a humorných situácii sme strávili v Plevniku, na poľovníckej chate Kaňa. Snažili sme sa, aby sa naše posledné chvíle niesli v nálade, ktorú dokáže opísať jedine len Róbert Burina - neseď doma pri kompe, poď s nami von. Pri večernom opekaní sme si s úsmevom na tvári spolu zaspomínali. Po deviatich rokoch strávených bok po boku sme si prešli mnohým, dobrým i horším, no stále sme dokázali držať pevne pohromade, zastať si jeden druhého a navzájom sa podporovať. Jeden od druhého sme sa naučili mnoho, no aj tak nas najviac naučili naši drahí pedagógovia. Pani učiteľky, pani učitelia, ďakujeme vám, za vašu trpezlivosť a milé slova, ktoré nás neraz dostali z ťažkej situácie. Ďakujeme vám, že ste nás bez váhania prichýlili pod vaše krídla nekonečnej múdrosti, že ste nám boli príkladom a že ste nám ukázali, kým by sme chceli a nechceli byť. Ďakujeme pani riaditeľke a vedeniu školy, za to, že nám vytvorili to najlepšie možné prostredie na získanie nášho zakladného vzdelania.

              Trieda 9.D

            • Nie je projekt ako projekt

              V 3. C na hodinách prírodovedy prebiehal výchovno-vzdelávací proces formou projektového vyučovania. Žiaci sa oboznámili s témou– CICAVCE. Pomocou prezentácií a náučných videí sa dozvedeli zaujímavé informácie o živočíchoch. Získané vedomosti využili v skupinovej práci, kde vytvorili projekty. Učivo o cicavcoch zvládli na jednotku. Zamerali sme sa na rozvoj prezentačných a sociálnych zručností. Deti si touto formou učenia rozvíjali zmysluplné učenie, tvorivosť a rešpektovať názory svojich spolužiakov. Pri aktivitách rozvíjali životné zručnosti - aktívne počúvanie, spoluprácu, zodpovednosť... Výsledkom snaženia detí sú  projekty a krátka ukážka prezentácie.

              Mgr. Alena Galovičová

            • Stredoveký deň a návšteva letiska

              V rámci dopravnej výchovy sa zamerali žiaci 2. B a 3. C na leteckú dopravu -  návštevou letiska v Hričove. Cieľom exkurzie bolo priblížiť priebeh leteckej prevádzky. Poverený člen letiskovej služby nám vysvetlil, čo znamená check-in, čím všetkým musí pasažier prejsť, aby sa dostal na palubu lietadla. Názorne ukázal ako prebieha kontrola batožiny, či povinná bezpečnostná prehliadka. Na letiskovej dráhe sme sa dozvedeli o práci hasiča na letisku. Prehliadli si vyradený vládny špeciál, do ktorého mohli deti nastúpiť a vyskúšať si, aký je to pocit sedieť v lietadle, pozrieť ako vyzerá kokpit pilota.

              Šťastní, spokojní s novými zážitkami a poznatkami sme sa premiestnili na hrad Strečno a následne sa zúčastnili Hradnej školy. Počas dňa deti absolvovali pútavú prehliadku hradu, kde hlavnou témou bolo písmo. Dozvedeli sa zaujímavé informácie z histórie písma a vývoja písacích potrieb. Unikátny výhľad z veže na všetky svetové strany bol pre deti veľkým zážitkom. Bonusom bolo predvádzanie hrnčiarskeho a kováčskeho remesla. Po skončení „hradnej“ exkurzie viedli naše kroky do areálu repliky stredovekej dediny Paseka.

              Vyučovanie na hrade sa všetkým páčilo a na pamiatku si do školy priniesli certifikát o absolvovaní Hradnej školy v Strečne.

              Za pomoc pri dozore žiakov počas celého výletu patrí poďakovanie Mgr. Ľudmile Skatulokovej.

              Mgr. Alena Galovičová, Mgr. Zuzana Nemčeková

            • Časopis MIERKA TIMES

              Posledné tohtoročné vydanie školského časopisu z pera našich žiakov je venované dosiahnutým úspechom a odkazu deviatakov. Zástupcovia školského parlamentu prajú všetkým žiakom, aby strávili čas prázdnin hodnotne, učiteľom prajeme pohodu, pokoj a relax počas čerpania dovolenky a rodičom veľa síl a krásne prežitých chvíľ so svojimi deťmi počas prázdnin.Ján Bosco hovoril : „Každá dobre využitá chvíľa sa stáva pokladom.“ S posledným zvonením v školskom roku 2022/2023 si vyložme stoličky a poberme sa v ústrety letu.

              Ing. Jana Beňáková Tulisová, PhD.

              MIERKA_TIMES_8_vydanie.pdf

               

            • Simulácia biatlonu

              Dňa 28.6.2023 sa na našej škole uskutočnila biatlonová súťaž, ktorú zorganizoval ŠK Biathlon Mania. ŠK Biathlon Mania je športový klub pod vedením rtn. Dušana Šimočka - dvojnásobného účastníka ZOH (2006 Turín, 2010 Vancouver). Cieľom tohto podujatia bolo dostať do povedomia biatlon medzi žiakov základných škôl. Mohli si vyskúšať streľbu na terč z laserovej pušky a simuláciu behu na lyžiach korčuliarskym štýlom. Výhercom v jednotlivých ročníkoch blahoželáme. 

            • Prečítané leto 2023

              Predposledný deň školského roka 2022/23 sa žiaci II.A a III.C zapojili do projektu PREČÍTANÉ LETO.

              Prečo? Odpoveď sme našli na webovej stránke projektu

              Učitelia so smiechom vravievajú, že v septembri sa im do práce vracajú prázdne hlávky. Je to tak. Avšak straty, ku ktorým počas leta dochádza sú veľmi veľké, a veru nie na zasmiatie. Na Slovensku sa o tomto veľa nehovorí, no vo svete je prázdninový útlm (z anj. summer slide) veľmi podrobne preskúmaný. Straty jazykových zručností sú ozaj veľké.

              Nemáme však na mysli zoznam vybraných slov či stupňovanie nepravidelných prídavných mien. Ide jednoducho o čitateľské zručnosti: o schopnosť sústrediť sa na text a lepšie mu rozumieť, o používanie slov, ktoré ďaleko presahujú to, čo bežne používame v smskách. Nuž, toto sú zručnosti, ktoré potrebujú tréning. A ak sa netrénujú, zvykne to končiť pri priemerne sedemnástich hodinách telky za týždeň. “

              Deti v knižnici dostali SPOMIENKOVNÍK, v ktorom sú aktivity a témy na čítanie. Svoje poznatky z prečítaného textu si môžu zapísať a vypracovať veľmi jednoduché úlohy. Budú pracovať s témami:

              1. téma:  O veľkom svete
              2. téma: O maličkostiach
              3. téma: O tom, čo nás spája

              V témach sú odstupňované vekové kategórie. Všetky knihy si deti môžu požičať v knižnici. Budeme deťom držať palce a dúfame, že sa im v Krajine čitateľov bude páčiť.

              Mgr. Ľubica Gabajová

            • Deväť rokov v lavici

              Podcast, v ktorom opisujeme rôzne životné situácie zažité počas deviatich rokov v školských laviciach. Cieľom bolo, aby ste si autenticky mohli vypočuť životné skúsenosti detí z našej školy a nezabudli vám priložiť zopár podnetných myšlienok.Prihovorili sa v zostave, za IX. E -  Katka Mičurová, Petra Putirková, Kiara Michálková, Nina Hryzáková, Nela Kubicová, Sára Šukalová, Alexandra Šipková. S technickým zabezpečením a zvukom nám pomohli Nikolaj Krištof Jochym a Benjamín Ruman z IX. D. Reláciu moderovala koordinátorka školského parlamentu. Všetkým účinkujúcim srdečná vďaka!

              Ing. Jana Beňáková Tulisová, PhD.

            • Polepetko

              Dňa 28. júna 2023 sa žiaci 1. stupňa zúčastnili na divadelnom predstavení slovenskej rozprávky s názvom Polepetko, ktoré im zahralo BOD - bytčianske ochotnícke divadlo pod vedením Radovana Kianicu. Prostredníctvom predstavenia mohli deti spoločne s Polepetkom, ktorého otec vyslal do sveta hľadať si nevestu, zažiť plno zaujímavých dobrodružstiev. Na ceste za svojou nevestou sa stretli so zbojníkom Zubadlom, kráľovskými strážami, kuchárom, či samotným kráľom. Nakoniec Polepetko zachránil zlatú kráľovskú korunu a získal srdce princeznej Pletany.

              Predstavenie vyčarilo úsmevy na detských tvárach, bolo plné zaujímavých nápadov s množstvom humorných dialógov a pesničiek. BOD - ďakujeme Vám za milý kultúrny zážitok!

              Mgr. Danka Ciesaríková

            • Ako zachraňujeme stromy

              I v jarnom zbere papiera mali žiaci možnosť zabojovať o prvenstvo. 28. júna boli najusilovnejší z nich odmenení vecnými cenami. Víťazom zablahoželala pani zástupkyňa a odovzdala im ceny, v príhovore im poďakovala koordinátorka školského parlamentu za odhodlanie a usilovnú prácu počas zberu. Ako jednotlivci boli ocenení: z II. A Miroslav Salášek (746kg), zo IV. A Laura Papánková (455 kg), z II. D Marianna Mikulová (209 kg), zo IV. D Klára Fileková (180 kg), z V. A Šimon Katrušík (150 kg).Triedny kolektív II.A nazbieral 746 kg, čo činilo i najväčší priemer na žiaka a to 41,44 kg, čím získali hlavnú cenu - poukaz na zmrzlinu pre celú triedu. Spoločnými silami triedy celkovo odovzdali 1813 kg. O použití výťažku za zber papiera budú rozhodovať deti počas najbližšieho zasadnutia Žiackeho školského parlamentu, svoje návrhy môžete odovzdať svojim triednym zástupcom. Veríme, že zdravá súťaž bude i naďalej prebiehať medzi triedami a jesenný zber bude rovnako úspešný. Pomoc prírode nám nie je ľahostajná.

              Ing. Jana Beňáková-Tulisová, PhD.

            • Na ceste k inklúzii

              Koľko terapeutov je potrebných na výmenu žiarovky? Stačí jeden, ale žiarovka to musí chcieť sama.

              Trochu netradične mohli prežívať tento školský rok naši pedagógovia a nájsť si priestor pre výmenu žiarovky či zintenzívnenie svojho žiarenia. Vďaka finančnej podpore Nadácie Volkswagen Slovakia sa nám podarilo zorganizovať skvelé akcie a prizvať odborníkov, ktorí sa postarali o to, aby sme sa na našej ceste nestratili a aby sme videli aj za šera. ​​​​​​​​​​​

              Nadácia Volkswagen Slovakia nám umožnila stretnúť (sa) a spoznať skvelú terapeutku MVDr. Danku Palušovú, ktorá nás naučila ako sa starať o náš jas, prostredníctvom piatich intenzívnych stretnutí pod názvom Mentoring a koučing v školskom prostredí. Tono a Janko nám pripomenuli, aký dôležitý je rytmus a že je súčasťou každého jedného z nás. Hudobno pohybové hry, ktoré si pre nás chalani pripravili nás rozpohybovali do ďalších dní. Svetlo a rytmus nás tak môžu sprevádzať na našej ceste vzdelávania (sa). Veríme, že podobné akcie nekončia a vždy budú ľudia, s ktorými budeme môcť žiariť ešte silnejšie.

              Školský podporný tím

            • Mapa ZOO

              Žiaci 5. ročníka počas hodín environmentálnej výchovy robili výstup k exkurzií. Exkurzia z biológie do ZOO v Zlíne sa uskutočnila v mesiaci máj. Úlohou  žiakov bolo následne  spoločne vytvoriť mapu ZOO, ktorú si navrhli podľa svojej fantázie. Každý žiak mal na exkurzií v ZOO Zlín zmapovať zaujímavosti o zadanom zvieratku. Neskôr v škole doplnil svoju fotogalériu o živočíchovi informáciami, ktoré sa mu podarilo získať z internetu, encyklopédií. Potom v triede spoločne všetci žiaci vytvárali mega mapu ich vlastnej ZOO. Súčasťou aktivity bolo aj vytvoriť veľkú kartotéku zvierat, žijúcich v ZOO. Každý žiak mohol odprezentovať svoju prácu o živočíchovi pred triedou.

              Všetkým žiakom sa aktivita veľmi páčila a ich práce boli veľmi zaujímavé. Najviac oceňujem ich prácu v skupine, kde museli spolupracovať, rozdeliť si úlohy, rešpektovať svoje návrhy a potom spoločne zostaviť mapu.        

                                                                                  Ing. Martina Hrušíková

            • Korčuliarsky kurz

              Predposledný júnový týždeň v dopoludňajších hodinách sa naši prváci zúčastnili kurzu in-line korčuľovania. Počas celého týždňa si deti osvojovali základy korčuľovania, techniku pádov, odbúrali neistotu a strach. Mnohí z prváčikov sa postavili na korčule prvýkrát. Iní sa výborne zdokonalili a ukázali svojim spolužiakom, že aj toto sa dá zvládnuť. Okrem toho urobili niečo aj pre svoje zdravie.Všetkým prváčikom patrí veľká pochvala za zvládnutie tohto kurzu. 

              Pani učiteľky 1. ročníkov

               

            • Bubble day

              Dnes sme mali bublinkový deň.
              Najskôr sme vyrobili v našom chemickom labáku bublinkovú zmes. Ak sa pýtate, ako sme ju vyrobili, tak to je naše tajomstvo. Bublinky boli obrovské, lietali vysoko, praskali nám nad hlavami (niekedy aj do očí). Môžeme povedať, že sme si to užili a bolo to super. 

              trieda V.B

            • Zo života žiackeho školského parlamentu

              V rozlúčkovom duchu dňa 26. júna zasadal žiacky školský parlament. Po úvodnom slove koordinátorky sa rokujúcim prihovorila pani riaditeľka, v príhovore ocenila ich zanietenosť a prácu pri usporiadaných dobročinných a školských aktivitách. Poďakovala odchádzajúcim deviatakom za vynaloženú energiu, ktorú vždy bez zaváhania  vložili do aktivít školského parlamentu. Všetkým popriala entuziazmus do ďalšieho školského roka.

              Rokujúci zhodnotili tento školský rok ako úspešný, podarilo sa im zorganizovať tieto aktivity:

              • Deň Bielej pastelky
              • Jesenný zber papiera
              • Vydávanie časopisu, 5. vydaní
              • Ponožkový október
              • PRO SLAVIS- príprava na súťaž školských časopisov
              • Modrý gombík
              • Detský čin roka 2022
              • Škola priateľská k deťom
              • Jarný zber papiera

              Žiaci diskutovali o možnostiach, čo by sa dalo zlepšiť a prišli i nové nápady. Ale tie si ponecháme do nového školského roka 2023/2024. Rokujúci uzavreli formálnu časť a pri dobrotách pokračovali v rozvíjaní svojich myšlienok priateľskými rozhovormi.

              Ing. Janka Beňáková Tulisová, PhD.

              koordinátorka ŽŠP

            • Duševné vlastníctvo

              Osvetu v oblasti duševného vlastníctva považujeme za nesmierne dôležitú pri podpore rozvoja kľúčových kompetencií žiakov a študentov v 21. storočí. Preto sme sa rozhodli osloviť Úrad priemyselného vlastníctva Slovenskej republiky, ktorý realizuje prednášky o duševnom vlastníctve pre žiakov základných škôl. Z ponuky sme vybrali dve témy Coca Cola – najznámejšie obchodné tajomstvo a Adidas nie je iba logo. Prednášky sa zúčastnili žiaci VII.B a VII.D triedy.

              Na základe odborného výkladu pracovníčky ÚPV SR žiaci pochopili kľúčové pojmy z oblasti duševného vlastníctva, ako je patent, vynález, dizajn, ochranná známka, fejk, nelegálny obsah na internete... Prednáška bola obohatená mnohými zaujímavosťami.

              Ako inak, ako ukončiť prednášku súťažou. Žiaci pracovali v skupinách. Každá skupina mala vymyslieť produkt/službu pre svoje podnikanie. Na papier mali nakresliť dizajn výrobku, ochrannú známku a uviesť samotný názov výrobku. Odprezentované práce boli odmenené potleskom. Vyhral nápad s najsilnejším potleskom. Hrniec, ktorý sám navarí aj sa sám umyje, by si isto kúpil každý.

              Všetci žiaci zažili príjemné chvíle v kruhu spolužiakov a školského prostredia.

                                                                                                                                     Ing. Jana Pavlíková

            • 2. ročník Memoriál Ivana Kostelného

              V piatok 23.6.2023 sa uskutočnil na našej škole aj vďaka grantovému systému mesta Bytča 2. ročník futbalového turnaja pod názvom Memoriál Ivana Kostelného. Turnaj vznikol ako spomienka na výborného kolegu, učiteľa, kamaráta a trénera. V tomto ročníku sa zúčastnili ZŠ Ul. mieru, Bytča, ZŠ s MŠ Štiavnik, ZŠ E. Lániho, Bytča,  ZŠ J.I.Bajzu Predmier a Gymnázium Bytča, celkovo 95 detí. Zápasy sa hrali v dvoch kategóriách, mladší žiaci 5. - 7. ročníkov a starší žiaci 8. - 9. ročníkov. 

              Naše veľké ĎAKUJEME patrí pani riaditeľke, všetkým zúčastneným mužstvám, ich trénerom a všetkým, ktorí akokoľvek prispeli k usporiadaniu a samotnému priebehu turnaja.  

               Starší žiaci:                            mladší žiaci: 

              1. ZŠ s MŠ Štiavnik                1. ZŠ E. Lániho, Bytča 

              2. ZŠ Ul. mieru, Bytča            2. Gymnázium Bytča

              3. ZŠ J.I.Bajzu, Predmier       3. ZŠ Ul. mieru, Bytča

            • Cesta 3. B a 3. C do histórie

              Usmiate tváre, slnečné počasie, tak začal školský výlet. Na tento deň sa tešili žiaci z 3.B a 3.C triedy. Navštívili skanzen slovenskej dediny v Martine – Jahodnícke háje. V múzeu ich privítala milá pani sprievodkyňa, ktorá deti  upútala zaujímavým rozprávaním. Na vlastné oči videli, v akých príbytkoch kedysi žili naši predkovia z Kysúc, Oravy a Turca. Zaujímavosťou bolo pre nás zistenie, že niektoré scény zo slávnej rozprávky Perinbaba sa natáčali v jednom z gazdovských domov v tomto skanzene. Najviac zaujala deti pôvodná škola, v ktorej sa kedysi učili ich rovesníci. V prekrásnom prostredí dýchala história starobylých dreveníc. Prezreli si vozovňu, kostolík, sedliacke dvory. Pri historických obydliach mohli deti vidieť aj domáce zvieratká. V tvorivých dielňach si vyskúšali často zabudnuté textilné techniky- tkanie na krosnách. Nechýbali ani tradičné nákupy suvenírov a spomienkových predmetov.

              Výlet bol prínosom nielen na doplnenie vedomostí z prírodovedy a vlastivedy, ale aj na získanie nových zážitkov a formovanie priateľských vzťahov navzájom. 

              Za pomoc pri dozore žiakov počas celého výletu patrí poďakovanie Mgr. Zuzane Hruškovej, Mgr. Ľudmile Skatulokovej.

              Mgr. Alena Galovičová, Mgr. Danka Ciesaríková

            • Tatry - naše veľhory

              Na Slovensku sú krásne miesta, ale Tatry určite nikdy nesklamú. Žiaci V. A, VI. D a IX. E sa vybrali spoznávať krásy našich najvyšších hôr. Navštívili Popradské a Štrbské pleso. Vydali sa rýchlikom zo Žiliny do Štrby a pokračovali zubačkou na Štrbské Pleso. Túra na Popradské pleso viedla po ceste lemovanej krásnou vysokohorskou prírodou a ponúkala nádherné výhľady na tatranské štíty. Keď dorazili do cieľa, naskytol sa im krásny obraz. Výdatným obedom sa posilnili na Majláthovej chate. Cesta späť viedla k Štrbskému plesu, pri ktorom si oddýchli a potom príjemne unavení sadli do vlaku, kde v nich doznievali celodenné dojmy a zážitky z výletu. 

              Mgr. Mária Šudová, Mgr. Marika Bučová, Mgr. Katarína Potočná

            • Ako sme spoznali Prahu

              Žiaci z IX. E dňa 7. 6. nabrali smer Praha. Naša cesta začala v Žiline, kde sme nastúpili do žltého vlaku, ktorý nás s plnými bruškami dobrôt z jeho ponuky priviezol na Hlavní nádraží. Nasledovalo ubytovanie v hosteli a spoznávanie “stovežatej” cez Václavské námestie, orloj, Staromestské námestie a Karlov most. Na druhý deň sme sa metrom odviezli do ZOO, ktorá patrí k najkrajším v Európe. Po návrate nasledoval oddych v hosteli alebo na nákupoch a podvečer nás čakal Vyšehrad s jeho krásnymi výhľadmi a Náplavka na Vltave. Električka nás odviezla naspäť do hostela. V piatok sme pokračovali výletom na Pražský hrad, kde nás svojou krásou ohromil Chrám sv. Víta. Pred Rudolfínom sme si vypočuli koncert vážnej hudby, minuli sme posledné peniaze a náš výlet zavŕšila veselá cesta vlakom. Na Prahu nikdy nezabudneme!

              Mgr. Katarína Potočná

      • Kontakt

        • Základná škola Bytča, Ulica mieru 1235, 014 01 Bytča
        • +421 907 803 874
        • Riaditeľka školy: Mgr. Katarína Hromcová - +421 907 803 874 Zástupcovia riaditeľky školy: - Mgr. Janka Praženicová - +421 915 867 468 - PaedDr. Mária Konečná - +421 905 689 977 - Mgr. Ján Ciesarík - +421 915 867 470 Školský klub detí: - Mgr. Danka Homolíková - +421 915 989 447 Výchovný poradca: - Mgr. Renáta Minarčíková - +421 908 968 317 Účtovníčka: - Mária Bušovská - +421 915 867 471 Práce a mzdy: - Evka Švichká -+421 908 918 701 - Margita Gajdošíková - +421 915 867 473 Školníčka: +421 915 989 448 Údržbár-kurič: +421 917 274 512 Správca areálu: +421 948 007 702 Vedúca školskej jedálne: - Miriam Gašpieríková, 041 553 3855, 0944 330 855, sjmieru@bytca.sk
        • Ul.mieru 1235 014 01 Bytča Slovakia
      • Prihlásenie