• Ďalší úspech na našej škole

Zimné mesiace sú v znamení olympiád na školách. Krásne prvé miesto v okresnom kole olympiády z nemeckého jazyka získal náš žiak Matthias Marchegger (VIII. B) s počtom bodov 86 zo 100. Matthiasovi srdečne blahoželáme a držíme palce na krajskom kole, ktoré sa uskutoční 15. februára 2024 v Námestove.

Mgr. Lívia Longauerová

• Čítame s radosťou

Naša škola sa v školskom roku 2023/2024 úspešne zapojila do projektu „Čítame pre radosť“. Účelom tohto projektu je posilnenie pozitívneho vzťahu ku knihám a čítaniu, budovanie čitateľského sebavedomia u detí mladšieho školského veku, pričom hlavným cieľom je zriadiť alebo doplniť triedne knižnice. Náš projekt uspel a podarilo sa nám získať financie na zriadenie a doplnenie triednych knižníc v šiestich triedach na 1. stupni – 3.B, 3. D, 4. A, 4. B, 4. C, 4. D.

Deti 4. A uskutočnili niekoľko čitateľských aktivít:

• Čitateľský strom -  Deti si zvolili  knihu podľa vlastného výberu a na farebný papier nalepili vystrihnutý úryvok. Na maketu stromu pripli vyrobené obaly a  spoločne vytvorili čitateľský strom. Na veľký výkres vyjadrili svoje pocity z prečítaného textu.
              • Vrecúško s tajomstvom – Po prečítaní príbehu z knihy si deti pripravili úryvok textu a vlastnú ilustráciu. K tomu priložili obálku s kľúčovými slovami. Obálky vložili do vrecúška, ilustráciu a úryvky pripli na magnetickú tabuľu. Postupne vyberali z vrecúška obálky a podľa indícií, ilustrácií  a textov, hádali názov knihy.
              • Môj hrdina – Deti prečítali nový príbeh a vybrali si svojho hrdinu. Na výkres potom vymysleli iný koniec. Pred triedou opisovali hlavnú postavu a čítali zmenený text. Všetci sa vzájomne počúvali, hodnotili a odmeňovali srdiečkami vyrobenými z papiera.

Cieľom aktivít bolo vzbudiť záujem o danú knihu, viesť deti k tvorivosti a uvedomiť si skutočné hodnoty v živote človeka.

Mgr. Emília Kollárová

• Lyžiarsky kurz 8. ročníkov

Od 29.1. do 2.2. 2024 ôsmaci absolvovali lyžarsky kurz v lyžiarskom stredisku Ski Makov. Pod vedením lyžiarskych inštruktorov a učiteľov sa žiaci učili základnú techniku zjazdového lyžovania. Na konci týždňa sa postavili na štart a predviedli svoje lyžiarske zručnosti. Nechýbal ani tradičný karneval na lyžiach. V duchu hesla "Nie je dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa!" získali všetci žiaci diplom za absolvovanie lyžiarskeho kurzu.

Mená víťazov :

1. kategória :

1. Denis Kurej   2. Ladislav Greguš   3. Adam Kadaši

1. Agáta Kadaši   2. Veronika Marcišová

2. kategória :

1. Matej Ciesarík  2. Dominik Jacák  3. Matthias Marchegger

1. Sára Takáčová  2. Sofia Frolová  3. Amália Konečná

3. kategória :

1. Marek Belej  2. Patrik Adamík  3. Lukáš Turoň

1. Sonja Lamlechová  2. Alexandra Labajová  3. Valéria Králiková

Ocenené karnevalové masky : Samuel Štefaňák, Nina Pavlíková, Matej Ciesarík, Matej Holáš, Alexander Kubica

Gratulujeme všetkým a prajeme lyžiarom, aby snehové podmienky vydržali do jarných prázdnin.

Mgr. Ján Ciesarík, Mgr. Alexandra Červencová,

Mgr. Renáta Hrošová, Bc. Mária Plačková

• Šaliansky Maťko - umiestnenie v okresnom kole

Tento chlapec, to som ja, Šaliansky Maťko,
              Maťko preto, že ma tak volajú, a šaliansky preto,
              že som sa narodil v Šali.

Dňa 2. 2. 2024 sa uskutočnilo okresné kolo recitačnej súťaže, v interpretácii slovenských povestí Šaliansky Maťko. Každoročne sa koná v budove CVČ Bytča.

Výsledky okresného kola:

I. kategória: 1. miesto: Martina Helmešová, 3. A

II. kategória: 2. miesto: Amálka Konečná, 5. C

III. kategória: 2. miesto: Nella Kvašňovská, 7.D

Srdečne blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu našej školy.

Martinke prajeme veľa úspechov v krajskom kole.

Mgr. Alena Galovičová

• Turnaj ŠKD v Dobble

V rámci odpočinkovej činnosti sa deti v ŠKD často hrajú rôzne hry. Jednou z najobľúbenejších je stále hra Dobble. Dobble je skvelá postrehová hra s jednoduchými pravidlami a je zaručenou zábavou nie len pre deti, ale aj dospelých.Práve z tohto dôvodu sme sa rozhodli, že si aj tento rok zorganizujeme vlastný turnaj v tejto hre. Rovnako ako minulý rok prebehli v jednotlivých oddeleniach kvalifikácie a v piatok 2. februára sa stretli víťazi z jednotlivých oddelení na spoločnom oficiálnom turnaji. Deti boli rozdelené do 4 kategórií (1., 2., 3. a 4. ročník). Víťazi boli ocenení diplomom a malou vecnou odmenou. Ostatní tiež neodchádzali sklamaní, pretože si odnášali nielen dobrú náladu, ale aj účastnícky list a sladkú odmenu.

Mgr. Danka Homolíková, Mgr. Michaela Bugala